SAMSUNG TQ55S90FAE 55" 4K OLED SMART-TV
TQ55S90FAEXXC
Samsung TQ55S90FAE 55" 4K OLED Smart-TV– kun katseluelämys kohtaaälykkyyden
OLED HDR+ takaa upean kontrastin pikseli kerrallaan ja Motion Xcelerator 144Hz pitää nopean toiminnan veitsenterävänä. FreeSync Premium Pro ja AI Motion Enhancer Pro tekevät urheiluhetkistä ja peleistä sulavia ja viiveettömiä, kun taas Dolby Atmos syventäääänimaailman jokaiseen nurkkaan.
Tärkeimmät ominaisuudet
55" OLED-näyttö, 4K (3840 x 2160) resoluutio
NQ4 AI Gen3 -prosessori, 128 tekoälypohjaista neuroverkkoa
4K AI Upscaling Pro
OLED HDR+ ja Motion Xcelerator 144Hz
FreeSync Premium Pro, AI Motion Enhancer Pro
Dolby Atmos, 40 W 2.1 -äänikanavilla
Samsung Knox Security, jopa 7 vuoden Tizen OS -päivitykset
Pantone Validated värit (2140 väriä, 110 ihonsävyä)
Smart TV, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3
HDMI x4, USB-A x2, Ethernet, CI-modulipaikka
LaserSlim Design
Tekniset tiedot
Näyttö: OLED, 55", 4K (3840 x 2160), 100 Hz
Prosessori: NQ4 AI Gen3
Liitännät: HDMI x4, USB-A x2, Ethernet, CI-moduli, optinen audio
Kaiuttimet: 40 W, 2.1, Dolby Atmos
VESA: 300 x 200 mm
Mitat ilman jalustaa (L x S x K): 1225.4 x 39.9 x 708.6 mm
Mitat jalustan kanssa (L x S x K): 1225.4 x 265.2 x 773.6 mm